راهنمای خرید عینک طبی

راهنمای خرید عینک طبی

چگونه یک عینک طبی مناسب بخریم؟


مسائلی که مردم در خرید عینک با آن‌ها مواجه می‌شوند:
• هزینه: قیمت عینک‌های طبی باهم متفاوت است.
• زمان: یافتن یک عینک خوب با قیمت مناسب می‌تواند زمان زیادی را بگیرد، به‌خصوص اگر می‌خواهید یک سبک خاص با قیمت خوب پیدا کنید .
• سردرگمی: انتخاب عینک بعضی‌اوقات گیج‌کننده می‌شود برای مثال شما چه سبک عینکی می‌خواهید؟ شما به چه عینکی نیاز دارید؟ شما عینک با چه قیمتی می‌خواهید؟ این‌ها همه می‌توانند گیج‌کننده باشند.
ما می‌خواهیم به شما کمک کنیم که یک عینک خوب بخرید. با همراه باشید تا عینک مناسب خود را پیدا کنید.
راهنمای خرید عینک

نکات کلیدی خرید عینک

حالا می‌خواهیم 9 نکته کلیدی درباره خرید عینک به شما بگوییم در ادامه راهنمای خرید عینک با ما همراه باشد.
معاینه چشم
آزمایش چشم پزشکی شما باید به‌روز باشد. یکی از نکات خرید عینک توجه به اعتبار نسخه چشم‌پزشکی است.
اعتبار استاندارد نسخه چشم‌پزشکی برای بزرگ‌سالان 2 سال و برای نوجوانان 1 سال است. اگر نسخه چشم‌پزشکی شما قدیمی‌تر است باید به چشم‌پزشکی بروید و یک نسخه جدید دریافت کنید. وقتی به چشم‌پزشکی می‌روید، متخصص بینایی یک نسخه از اطلاعات چشم شمارا به شما می‌دهد. شما باید این نسخه را به عینک فروشی ببرید و عینک متناسب با چشم خود را خریداری کنید.


چند عبارت‌ رایج در نسخه چشم پزشکی:


• OD یا (Oculus Dexter) به چشم راست شما اشاره دارد.
• Oculus Sinister به چشم‌چپ شما اشاره دارد.
• SPH میزان قدرت لنزی که برای تصحیح نزدیک بینی (-) یا دوربینی (+) تجویز می‌شود را نشان می‌دهد.
• Axis موقعیت قدرت استوانه‌ای روی لنزهای شمارا توصیف می کند (برای آستیگماتیسم موردنیاز است).
• ADD قدرت بزرگنمایی است که برای اصلاح پیرچشمی به قسمت پایین لنزهای چند کانونی اعمال می‌شود.
• CYL میزان قدرت لنز را برای آستیگماتیسم نشان می‌دهد.


معاینه چشم

 

فاصله مردمک


یکی دیگر از نکات مهم در راهنمای خرید عینک توجه به فاصله مردمک چشم است. فاصله مردمک (PD) فاصله بین مردمک چشم شما است که معمولاً در میلی‌متر اندازه‌گیری می‌شود. مرکز نوری لنزها واقعی‌ترین دید را به شما می‌دهد. این قسمت از عینک باید مستقیم در مقابل مردمک چشم شما باشد. در غیر این صورت عینک به شما دید خوبی نمی‌دهد.
برای به دست آوردن موقعیت صحیح لنزها روی عینک، آزمایشگاه عینک به PD شما احتیاج دارد. اندازه‌گیری PD خود می‌تواند مشکل باشد. بهتر است اندازه‌گیری آن توسط شرکت ماهر انجام شود. متخصصان بینایی در هنگام معاینه چشم شما این اندازه‌گیری را یادداشت می‌کنند اما ممکن است PD را در نسخه شما حذف کنند زیرا به مشتریان امکان خرید آنلاین را می‌دهد. از آن‌ها بخواهید که این شماره را در نسخه شما بنویسند البته اگر این کار را انجام نداده‌اند.


انتخاب فریم مناسب


فریم مناسب را برای خود انتخاب کنید. یکی دیگر از نکات راهنمای خرید عینک توجه به نوع فریم است. خرید آنلاین بسیار ساده است شما باید اندازه قاب خود را بدانید. در ادامه سه عامل اصلی در انتخاب فریم مناسب برای شمارا بیان می‌کنیم. با ما همراه باشید.


عینک متناسب با فرم صورت


عینکی را انتخاب کنید که فرم صورت شمارا متناسب باشد. قاب‌های مناسب عینک فایده‌ای فراتر از دید واضح‌تر دارند. این عینک‌ها توانایی تکمیل ویژگی‌های صورت و ظاهر کلی شمارا دارند. با انتخاب یک قاب که با فرم صورت شما تضاد ندارد برای خود ظاهری متعادل ایجاد کنید .


صورت انسان چندین شکل عمومی دارد:


• صورت‌های لوزی شکل: با استخوان گونه‌های پهن، پیشانی بزرگ‌تر و چانه باریک مشخص می‌شود. یک عینک با زاویه‌های مشابه پیدا کنید. فریم‌های گرد تر و دارای قسمت وسیع‌تر از پایین باید دید خوبی برای این فرم صورت ایجاد کنند.
• گرد: این فرم صورت با پیشانی گرد و صورت مدور مشخص می‌شود. فریم‌هایی را انتخاب کنید که از پهنا بلندتر باشند. قاب‌های مستطیلی این ساختار را افزایش داده و باعث کشیده شدن چهره شما می‌شوند.
• مربع: اگر صورت و فک مربعی دارید ، باید زاویه دید طبیعی صورت را نرم کنید. قاب‌های نرم و گرد، زاویه‌های صورت شمارا متعادل می‌کنند.
• بیضی: اگر صورت شما این فرم را دارد شما می‌توانید به‌راحتی از هر فرم عینکی استفاده کنید. بهترین عینک برای شما یک عینک متقارن است، با ساختاری سفت‌وسخت.

انتخاب قاب متناسب با سبک شخصی


در این بخش از راهنمای خرید عینک به بررسی ارتباط قاب و سبک شخصی می‌پردازیم. برای کارهای جدی از رنگ‌ها و شکل‌های محافظه‌کارانه استفاده کنید. برای داشتن تصویر حرفه‌ای، اشکال کلاسیک مانند بیضی، مستطیل و بادامی را در نظر بگیرید. قاب‌های به رنگ مشکی، نقره‌ای و قهوه‌ای توصیه می‌شود زیرا این رنگ‌بندی‌های محافظه‌کارانه با سبک‌های کاری مطابقت دارند.
به افراد خلاق پیشنهاد می‌شود که از اشکال مدرن مانند طرح‌های هندسی و قاب‌های ضخیم پلاستیکی یا فلزی استفاده کنند. رنگ‌های غیرمعمول مانند آبی، بنفش و سبز را امتحان کنید. برای دانش آموزان شکل‌ها و رنگ‌های ورزشی چشم‌نواز هستند. اشکال غیرمعمول، رنگ‌های روشن، اندازه‌های بزرگ‌تر و جزئیات جالب مانند رنگ لایه‌لایه نیز مناسب‌اند.
عینک‌های بیضی‌شکل، مستطیلی و اشکال گربه‌ای بسیار کاربردی هستند و هنوز هم عالی به نظر می‌رسند. رنگ‌های تیره مانند قرمز پررنگ، سیاه و سبز همچنین می‌توانند لبه‌ای شیک به یک قاب اصلی اضافه کنند.
انتخاب یک عینک با اندازه مناسب
مد در درجه دوم قرار دارد. موقعیت مناسب عینک در مقابل چشمان شما باید توجه اصلی شما باشد نه رنگ و مدل آن! اگر از قبل یک عینک مناسب دارید، اندازه‌گیری‌هایی را که روی دسته داخلی قاب نوشته‌شده بررسی کنید. در بعضی موارد، اعداد روی یا درست در پشت پل بینی چاپ می‌شوند. اعداد نشان‌دهنده اندازه‌گیری‌های زیر است:
• اندازه چشم – عرض افقی لنز، یک عدد دورقمی در محدوده 40 – 62 میلی‌متر
• اندازه پل – فاصله افقی بین دو عدسی، یک عدد دورقمی در محدوده 14 – 24 میلی‌متر
• طول دسته، یک عدد سه‌رقمی در محدوده 120 – 165 میلی‌متر
عرض صورت شما کلید یافتن یک قاب مناسب است. مهم است که اندازه و فرم عینک خود را با نسبت صورت خود مطابقت دهید. ظاهر کلی که حاصل می‌شود باید متعادل باشد. قاب‌ کوچک‌تر برای شخصی مناسب است که ساختار صورت آو کمتر مشخص است. برای صورت‌های کشیده به عینک با قاب‌های بزرگ به فرم صورت بزرگ و پهن نیاز دارید.
عینک‌های آفتابی به‌طورکلی بزرگ‌تر هستند تا از شما در برابر آفتاب محافظت بیشتری کنند بنابراین با این اندازه‌گیری‌ها پیش نروید. برای پیداکردن عینک آفتابی مناسب مقاله عینک آفتابی استاندارد را مطالعه کنید.
انتخاب یک عینک با اندازه مناسب


خرید آفلاین بهتر است یا آنلاین؟


در راهنمای خرید عینک هر دو نوع خرید آنلاین و آفلاین را برسی می‌کنیم.
برای خرید فریم‌های عینک دو گزینه وجود دارد: خرید حضوری در فروشگاه یا خرید آنلاین.

مزایای خرید آفلاین

شرکت باتجربه این دانش را دارد که به شما بگوید قاب انتخابی شما برای نسخه پزشک مناسب است یا نه.
اگر نسخه شما پیچیده و گیج‌کننده است استفاده از فروشگاه آنلاین دشوار است. فروشگاه‌های آنلاین محدوده rx مورد پردازش خود را محدود می‌کنند. اگر می‌خواهید از فروشگاه‌های محلی خود خرید کنید، اطمینان حاصل کنید که اختلاف قیمت عینک فروشگاه حضوری با فروشگاه‌های آنلاین زیاد نباشد.
مزایای خرید آنلاین
• هزینه کمتر: در بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین شما می‌توانید فریم خود را باقیمت عمده خریداری کنید. گاهی اوقات فروشگاه‌های آنلاین تخفیف‌هایی می‌گزارند و شما می‌توانید عینک موردنظر خود را باقیمت بسیار کم‌تر بخرید.
• انتخاب بیشتر: فروشگاه‌های آنلاین معمولاً طیف وسیع‌تری از عینک دارند. لنزهای ارائه‌شده از کیفیت بالایی برخوردار هستند. این عینک‌ها توسط آزمایشگران حرفه‌ای داخلی در آزمایشگاه‌ها ساخته می‌شوند.
• بارگذاری چهره: بعضی از برنامه‌ها وجود دارند که به شما امکان می‌دهند عکس خود را در آن بارگذاری کنید تا ببینید عینک در صورت شما چگونه است. تمام‌کاری که شما باید انجام دهید این است که مردمک چشم خود را در یک مکان مشخص قرار دهید و با تلفن یا وب کم خود عکس بگیرید.
• راحتی و سرعت: برای خرید عینک خود لازم نیست که وقت زیادی صرف کنید. در خرید حضوری شما باید با رانندگی خود را به فروشگاه برسانید اما در خرید آنلاین شما از طریق گوشی موبایل یا لپ‌تاپ کالای موردنظر خود را سفارش ‌می‌دهید که زمان زیادی نمی‌گیرد.
قیمت‌های بسیار پایین!
در راهنمای خرید عینک به این موضوع توجه کنید تا پشیمان نشوید. پوشش ضد انعکاس، ضد خراش، لنزهای پلی کربنات همه مواردی هستند که قیمت یک عینک به آن‌ها بستگی دارد. اگر عینک شما آن‌ها را نداشته باشد قیمت آن کاهش پیدا می‌کند. پس گول قیمت‌های بسیار پایین را نخورید! دقیقاً آنچه را که نیاز دارید مشخص کنید و سپس قیمت را با 3 یا 4 فروشگاه آنلاین مختلف برای همین مدل مقایسه کنید.
بازپرداخت و تعویض عینک
یکی از نکات راهنمای خرید عینک این موضوع است به این نکته توجه کنید تا باخیال راحت خرید کنید. همیشه قبل از خرید ، سیاست بازپرداخت و بازگشت یک شرکت را بررسی کنید. که اگر متوجه شدید عینک مناسب شما نیست – باید بتوانید بدون دردسر آن‌ها را با سبک یا اندازه مناسب عوض کنید. هنگام خرید آنلاین، هیچ فروشنده‌ای نیست که فوراً به شما بازخورد دهد و تصمیم‌گیری کاملاً به عهده خود شما است. ب
پرداخت هزینه بیشتر برای فریم موردعلاقه
یکی از نکات راهنمای خرید عینک توجه به این نکته است که عینک طبی که هرروز از آن استفاده می‌کنید ارزش هزینه کردن را دارد! مخصوصاً اگر قیمت کل را به تعداد روزهایی که می‌پوشید تقسیم کنید. درنهایت ازنظر قیمت به مبلغ کمی می‌رسید.
به‌احتمال‌زیاد هر ساعت که بیدار هستید عینک خود را می‌پوشید، بنابراین برای خرید یک عینک جذاب کمی بیشتر هزینه کنید.
در نظر گرفتن تمام هزینه‌ها
تمام هزینه ها را در نظر بگیرید. یکی از نکات راهنمای خرید عینک طبی توجه به هزینه‌ها درهر دو نوع خرید است.
وقتی شما یک عینک را از یک فروشگاه حضوری می‌خرید باید این را در نظر بگیرید که این مغازه هزینه‌هایی مثل برق، اجاره و مالیات دارد. فروشنده درصدی مشخص را نسبت به قیمت عینک برای این هزینه‌ها از شما دریافت می‌کند و قیمت عینک شما بالا می‌رود. فروشگاه‌های آنلاین بسیاری از این هزینه‌ها را ندارند و قیمت آن‌ها کمتر است.
محافظت از عینک
از عینک خود محافظت کنید. در راهنمای خرید عینک ما چند نکته برای نگهداری درست از عینک را به شما یاد می‌دهیم. اگر خواستید آنلاین خرید کنید به جنس بدنه عینک توجه کنید چون عینک‌ها بسیار حساس هستند و به‌راحتی می‌شکنند.
راهکارهای افزایش طول عمر عینک
• وقتی از عینک استفاده نمی‌کنید آن را در جعبه قرار دهید تا آسیب کمتری ببیند.
• تمیز کردن منظم فریم‌ها و شیشه‌ها به شما کمک می‌کند تا تصاویر را با وضوح بیشتری ببینید و عینک شما نو به نظر برسد.
• برای تمیز کردن عینک، از یکپارچه نرم میکرو فیبر استفاده کنید.
• برای برداشتن عینک از هر دودست استفاده کنید این کار به حفظ شکل اصلی آن‌ها کمک می‌کند. هرگز لنز عینک را پایین نگذارید زیرا باعث خراشیدن شیشه‌ها می‌شود.
• به‌طور مرتب پیچ‌های قاب را بررسی کنید. اگر متوجه شدید یکی از آن‌ها شل است، آن را به‌آرامی با یک پیچ‌گوشتی کوچک محکم کنید.
مراقبت از عینک
پرسش و پاسخ
چگونه می‌توانم بدانم که به چه عینکی نیاز دارم؟
پاسخ : خط کش را به ‌صورت افقی روی صورت و زیر چشم نگه دارید. فاصله بین چشم چپ و راست را اندازه بگیرید. اندازه‌گیری را بر حسب میلی‌متر ثبت کنید. حال اندازه استاندارد برای شما به دست آمده است.
چه نوع لنزی مناسب است؟
پاسخ : فقط لنزهای مناسب، تک دید، با توان صفر، پیشرو یا دو کانونی می‌توانند وضوح مورد انتظار شما را ارائه دهند.

 

منبع:https://vasetkala.com/

 

کد تخفیف 20% برای اولین خرید

با وارد کردن شماره تلفن خود کد تخفیف اولین خرید خود را دریافت کنید